Beltane [izgovara se "B'yal-t'n"] drevna je proslava plodnosti. Beltane je također satanska Nova godina i drevna je tradicionalna proslava proljeća. Proslave plodnosti potječu iz drevne Mezopotamije. Orgije su se održavale uz gozbu kako bi se potaknula plodnost životinja za hranu i obilje usjeva za nadolazeću godinu. Beltane je točno nasuprot Samhaina [noći vještica] u satanističkom kalendaru jer je Samhain vrijeme žetve. Beltane je također proslava povratka sunca, sadnje usjeva i ponovnog rođenja proljeća.
U staroj Mezopotamiji ovaj obred plodnosti bio je poznat kao "Zagmuku", Zagmuku se slavio na prvi mladi mjesec nakon proljetnog ekvinocija. Drevni su također slavili žetvu, točno nasuprot Zagmukua, koji je bio izvorni Samhain.
Budući da je praznik bio usredotočen na ponovno rođenje, izvorni ep o stvaranju poznat kao Enuma Elish, recitiran je četvrtog dana festivala koji je trajao 12 dana. Izvorno je slavlje bilo u čast Sumerskog Boga Enlila [Baala] i otuda potječe naziv "Beltane". U Mezopotamiji je novogodišnji festival također služio za reafirmaciju veze između zajednice i Bogova, zajednicu je predstavljao kralj u hramskom ritualu, jer je kralj bio odgovoran za kontinuiranu brigu o zemaljskoj harmoniji i smatran je odgovornim pred Bogovima. Kralj se pridružio visokoj svećenici u Unutarnjem Svetištu zigurata i oboje su obavili ritualni seks.
Satanistička godina temelji se na prirodnom ciklusu. Osam glavnih sabata su ekvinociji i solsticiji Sunčeve godine [666], i 4 križna četvrt dana koja dolaze između njih. Četiri ekvinocija i solsticija temelje se na kretanju Sunca. Ekvinociji su u središtu kretanja Sunca, a solsticiji su krajnje točke kretanja. Ove četiri solarne točke su kozmički događaji temeljeni na kretanju Zemlje i Sunca, simbolizirajući interakciju svjetla i tame. “Ovaj datum se dugo smatra 'točkom moći' Horoskopa, a simbolizira ga Bik, jedna od 'tetra-morfnih' figura prikazanih na Tarot kartama, Svijetu i Kolu sreće. [Druga tri simbola su Lav, Orao i Duh.]” ¹
Oni se također vide u egipatskoj Sfingi. “Astrolozi poznaju ove četiri figure kao simbole četiri 'fiksna' znaka Horoskopa [Bik, Lav, Škorpion i Vodenjak], a oni su prirodno usklađeni s četiri Velika Šabata čarobnjaštva.” ²
Beltane je središnja točka između proljetnog ekvinocija i ljetnog solsticija. Zbog poravnanja Zemlje u ovo važno vrijeme, telepatska komunikacija s Bogovima i svijetom duhova vrlo je otvorena. Ovo je izvrsno vrijeme za komunikaciju s Demonima.
Beltane počinje sa zalaskom sunca navečer 30. travnja. Ovaj običaj potječe od Kelta koji su svoje dane uvijek računali od zalaska do zalaska sunca. Zalazak sunca je bio vrijeme kada su druidski svećenici palili Baalove vatre na vrhovima brda.
Beltanske vatre simbolizirale su iskru života i plodnost. Tradicionalno, Beltanske su se vatre sastojale od drva uzetog s devet različitih vrsta drveća i zapaljenog na posebno pripremljenoj svetoj rešetki. Mreža je nastala tako da se na tlu ocrta kvadrat i podijeli na osam manjih kvadrata. Travnjak s osam vanjskih kvadrata je iskopan i uklonjen, ostavljajući deveti kvadrat u središtu netaknutim. “Vatra u Beltaneu simbolizirala je središnje ognjište zajednice. „Ova lokalna sveta ognjišta predstavljala su mističnu božansku vatru u središtu svih stvari, čiju iskru života nosi svatko od nas.“ ³
Noć Beltanea tradicionalno se slavila gola uz orgijastičan seks. Parovi bi se spajali, skakali kroz plamen lomače i odlazili u šumu do zore, upuštajući se u noćni seks nakon intenzivne gozbe. Nošenje odjeće ili obrednih haljina bilo je preopasno pri skakanju kroz plamen. Često su stoku tjerali između dvije takve vatre (hrastovo drvo im je bilo omiljeno gorivo). Sljedećeg jutra odvedeni su na njihove ljetne pašnjake.
Slavljenici su plesali goli oko majskog stupa. Majski stup izveden je iz egipatskog obeliska i predstavlja uspravan falus [penis]. Tradicionalno se izrađuje od drva breze, drveta pročišćenja.
“Riječima pisaca o čarobnjaštvu Janet i Stewarta Farrara, slavlje u Beltaneu bilo je uglavnom vrijeme...besramne ljudske seksualnosti i plodnosti.' Takve asocijacije uključuju očiglednu falusnu simboliku Majskog stupa i jahanje konja iz hobija. Čak i naizgled nevina dječja pjesmica, 'Ride a cock horse to Banburry Cross...' zadržava takva sjećanja. A sljedeći redak '...to see a fine Lady on a white horse' referenca je na godišnje jahanje 'Lady Godive' kroz Coventry. Svake godine tijekom gotovo tri stoljeća, [gola] seoska djevojka [izabrana kraljica svibnja] provodila je ovaj paganski obred, sve dok puritanci nisu stali na kraj tom običaju.” 4
Ostali prvomajski običaji uključuju obilaženje granica vlastitog posjeda, popravljanje ograda i međaša, čišćenje dimnjaka, sudjelovanje u streličarskim turnirima, ples, gozba, glazba, piće i uživanje.
U starom Egiptu, proljetni festival plodnosti, koji se slavio tijekom sezone Het-Her, bio je poznat kao "Praznik radosnog sjedinjenja". Energija zemljanog znaka Bika predstavlja plodnost i početak sezone rasta; sjedinjenje sunca i mjeseca simboliziralo je spajanje muškog [solarnog] sa ženskim [lunarnim]; mladi mjesec. Stari Egipćani su ovaj praznik slavili umjetnošću, glazbom, plesom, nastupom i seksualnim odnosom.
Joy of Satan Ministarstvo radi na čišćenju satanizma od sve judeo/kršćanske gamadi koja ga je stoljećima okupirala. Drugi naziv za proslavu 30. travnja je Blagdan u Valbörgu." Odbijamo nazvati ovu noć "Valpurginom noći." "Valpurgis" je ime kršćanskog sveca.
Prije mnogo godina, veliki sabati su se održavali na vrhu Brocken u planinama Harz u Njemačkoj. Crna misa, gozba i orgije trajale su do zore, uz ples oko goleme vatre i žestoko slavlje.
Blagdan Valbörga je proslava plodnosti koja potječe od Vikinga. Festival se proširio diljem Europe. U ovom trenutku se kaže da je veo između Zemlje i astralnih/duhovnih svjetova vrlo tanak. Ono što se radi ove noći, posebno u ponoć [30. travnja - 1. svibnja] ima poseban značaj. Svi rituali, magija, duhovna komunikacija i slično puno su snažnije u ovoj svetoj noći.
Referense:
¹ Osam Sabata Čarobnjaštva, Mike Nichols
² Ibid.
³ Paganska Knjiga Dana, Nigel Pennick
4 Osam Sabata Čarobnjaštva, Mike Nichols
Religija Babilonije i Asirije, Morris Jastrow, Jr., PH.D., 1898
© Copyright 2005, Joy of Satan Ministries;
Library of Congress Number: 12-16457